Wybieramy kombinezon na motocykl

Dowiedz się więcej o kombinezonach motocyklowych na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Kombinezony-motocyklowe-131.html.

Korzystanie z motocyklu łączy się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale często także z odczuwaniem drobnego dyskomfortu. Aby zredukować negatywny wpływ niektórych czynników na radość z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w adekwatną odzież. Kombinezon na motor bądź specjalne spodnie wraz z kurtką zablokują odczuwanie rozpędzonego powietrza, a także w razie potencjalnego wypadku zdecydowanie zmniejszą prawdopodobieństwo doznania rozmaitego typu kontuzji. Tak jednakże będzie jedynie w przypadku, gdy wybierzemy dobry ich model. Co warto więc zamówić? Jaki materiał wybrać? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – model jedno- a może dwuczęściowy? Na te kwestie odpowiadamy w poniższych akapitach.

jaki typ kombinezonu na motor swobodnie się ściąga i zakłada

Kombinezony motocyklowe jednoczęściowe preferują w szczególności partycypujący w wyścigach zawodowi motocykliści, oraz osoby sporadycznie pokonujące odległe trasy bez długich przystanków. Dają one najwyższy poziom bezpieczeństwa w razie „położenia” maszyny. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie wygody ich ubierania, ale i wykonywania w nim czynności innych niż jazda, m.in. skorzystanie w nim z toalety może być poważnym problemem. Zatem motocykliści, nie jeżdżący wyczynowo, zdecydowanie powinni kupić dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Zapewnia on optymalną w większości sytuacji protekcję, a jednocześnie łatwiej jest go ubrać i zdejmować.

Kombinezon na motor – z tekstyliów czy skórzane

Typ kombinezonu na motocykl to jednakże nie wszystko, na co wypada zwrócić uwagę kupując jeden z nich. Tak samo znaczący jest materiał, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy najczęściej odpowiednie tekstylia oraz skórę. Kombinezony ze skóry dają stosunkowo małe możliwości wentylacji, ale świetnie ochraniają w razie upadku. Należy jednak podkreślić, iż niektóre tekstylia – przykładowo te z mocnych polimerów – pod tym względem sprawdzają się równie dobrze, a zarazem lepiej „oddychają”.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]