Wybieramy idealny stolik kawowy

Stolik kawowy musi być wygodny w użyciu oraz funkcjonalny. Trzeba także mieć na uwadze, iż jest to ciekawy element wystroju domu. Zależnie od naszych wymagań możemy przebierać wśród licznych wariantów stolików. Który jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak kupić stosowny stolik kawowy do salonu?

Przy wyborze stolika powinno się wziąć pod uwagę parę czynników. Czy codziennie pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy podczas picia kawy lubimy poczytać książki lub gazetę? W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń pokoju dziennego? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może pomóc nam w dobraniu stolika do indywidualnych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla tych, którzy lubią optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem uda się nie tylko efektywnie zaplanować niedużą przestrzeń pomieszczenia, ale też bez trudu utrzymać w nim czystość. Można zastanowić się również zakupem stolika ze zsuwanym blatem.

W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, warto zastanowić się nad zakupem stolika z kolistym blatem, który zajmuje mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Oryginalne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i efektowne.

Uznaniem mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, aby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo modele w formie hexagonu można bez ograniczeń układać z dowolną liczbą elementów. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w dużym towarzystwie, zaleca się ławy lub stoliki z możliwością rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik z owalnym blatem będzie idealnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeżeli dbamy o ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), np. wykonanym z europalet. Niebanalnym pomysłem jest użycie drewnianego pieńka bądź zabytkowego kufra jako stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, czyli ok. 50-55 cm. Jeśli planujemy umieścić go z boku fotela, to optymalnie musi sięgać do wysokości podłokietnika.