Wiadro z mopem – niezbędne w każdym domu i zakładzie pracy

Chcesz zamówić mop płaski? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – niezbędne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy chodzi o sporą powierzchnię bądź nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Cechy najlepszych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 czynniki – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Warto także pamiętać, iż twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzki o dużym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach.

Wiadro i mocny trzonek – ważne akcesoria do mopów profesjonalnych

Sam mop to za mało, aby pracownicy ekip sprzątających mogli szybko i wydajnie myć podłogi. Niemal jednakowo ważne są też dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza pielęgnację posadzek. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]