Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych – oleje, bejca i ług do drewna

Jeśli chcesz nabyć impregnaty do drewna na zewnątrz, kliknij tutaj.

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno do mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy ochronić nimi meble?

Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem nadającym pomieszczeniu przytulny charakter. To surowiec popularnie używany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych – deszczu czy promieniowania UV, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Znajdujące się na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe oraz mnóstwo innych elementów. Z kolei preparaty używane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Pieczołowicie dobrane składniki zawarte w impregnatach powodują, iż parkiet jest w wyższym stopniu odporny na zużycie i zniszczenia. Warto niemniej jednak pamiętać, iż drewniane podłogi należy pielęgnować we właściwy sposób – myć przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]