Sól himalajska – wykorzystanie i właściwości

Zamów sól himalajską różową na ogrodysolne.pl.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, iż posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – charakterystyka i pochodzenie

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się pięknym różowym kolorem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To naturalnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak i wygląd.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt przeróżnych minerałów oraz elementów śladowych, co powoduje, że jest znacznie bardziej odżywcza niż standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Jakie funkcje ma sól himalajska?

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, używana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką czy też świeczką tealight stanowią piękny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz gigantyczne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Lokalizacja firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]