Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Więcej o rynnach PCV na http://tinyurl.com/wyvmpey.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy zatem lekceważyć wyboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – z jakich części są tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny metalowe, plastikowe albo PCV – co wybrać?

W ofercie dystrybutorów dostępne są orynnowanie dachu wykonane z kilku surowców – między innymi z metalu plastiku. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania powinno się więc przedyskutować z ekspertem.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08