Rodzaje rękawiczek ochronnych i gdzie je zamówić?

Dowiedz się, gdzie zamówić rękawice z nitrylem, wejdź na https://bit.ly/3cl84a8.

Dłonie są częścią ciała, która jest szczególnie narażona na rozmaite uszkodzenia w czasie wykonywania wielu czynności zawodowych. Stąd też wynika zatem konieczność ich ochrony efektywnymi środkami, jakimi są właściwie dopasowane do charakteru pracy rękawiczki ochronne.

Detergenty, żrące odczynniki chemiczne – przed tym chronią rękawiczki ochronne

Wydziela się trzy kategorie rękawic ochronnych, z których kategoria I oznacza, iż rękawice zabezpieczają dłonie w razie mniejszego zagrożenia uszkodzeniem dłoni, natomiast kategoria III to już rękawice do zastosowania w środowisku wysokiego ryzyka, m.in. w razie pracy ze skoncentrowanymi detergentami bądź odczynnikami chemicznymi zdolnymi uszkodzić skórę (przykładowo z chlorkiem metylu, z kwasem octowym albo z sodą kaustyczną), groźnymi czynnikami biologicznymi lub niezwykle niską temperaturą. Obligacją zatrudniającego jest tym samym przekazanie pracownikom strojów ochronnych właściwie dostosowanych do warunków realizowanej przez nich pracy. Stąd przed zamówieniem rękawic ochronnych istotna jest weryfikacja, czy dany środek ochronny otrzymał atesty poświadczające spełnianie konkretnych norm technicznych, a więc czy zabezpiecza on przed interesującymi nas urazami. Dane o skali ochrony zwykle opisane są na rękawiczkach pod postacią prostych do zrozumienia piktogramów.

U kogo kupić rękawiczki ochronne lateksowe, powlekane albo ze stali?

Jednym z najbardziej znanych krajowych wytwórców i dostawców przeróżnego rodzaju rękawiczek jednorazowych i ochronnych jest marka Global Food Hygiene z Sieradza, która w swojej ofercie dysponuje rękawicami spełniające kryteria wszystkich wymienionych wcześniej wcześniej kategorii. Są to między innymi rękawice robocze powlekane poliuretanem, nitrylem albo lateksemktóre znacznie usprawniają chwytność i cechują się wyższą odpornością na ścieranie, rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wytwarzane z mocnej stali nierdzewnej ochraniające przedramię i dłoń pracownika, a także rękawiczki dziane, które często wykorzystuje się w branży spożywczej czy też jako podkładkę pod inne, stalowe rękawice, które mogłyby podrażnić skórę. Rzecz jasna w ofercie Global Food Hygiene nie brak również obszernego wyboru rękawiczek foliowych z polietylenu (też w wersji wraz z zarękawkami) oraz niepudrowanych, jednorazowych rękawic z lateksu i z nitrylu, które są wręcz niezbędne w branży kosmetycznej, medycznej oraz spożywczej.

Lokalizacja firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]