Prosty sposób na dobrą kawę w domu – kapsułki z kawą

Sprawdź, gdzie nabyć kapsułki do kawy

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się również z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną idziemy zwykle do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to również nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kafeterii, jest to z reguły ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się często czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Współcześnie do większości popularnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można kupić kompatybilne kapsułki.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]