Potrzebujesz aparatu do masażu uciskowego? Skieruj się tu.
Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX w. – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca ucisku.
Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty
W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej stosują urządzenia do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi albo ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację chłonki. Istnieje mnóstwo zaleceń do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Korzysta się z niego też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się również ogromnie popularna wśród zawodowych sportowców, głównie jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.
CarePump – domowe aparaty do drenażu limfatycznego
Mnóstwo opcji wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu mobilnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg drenażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, dlatego bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. zakrzepica czy choroba nowotworowa, które należy wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]