biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, pierścionki z cyrkoniami

Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

W procesie zdobienia ozdób twórcy niezwykle często wykorzystują wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one estetyczny dodatek, a równocześnie mają one ogromny wpływ na wartość opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pochwalić się prawdziwymi klejnotami w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywy dla mniej bogatych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane materiały ozdobne, nie występujące naturalnie. Są one jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów – z powodu niemal identycznego wyglądu i zbliżonych cech. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające inne minerały mogą posiadać dowolne odcienie, czy też nawet modyfikować je pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na dobre osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, posiadają one oczywiście także inne zastosowania. Przykładowo, wykorzystuje się je w medycynie (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), do określania pH w wysokich temperaturach albo też przemyśle. Swego czasu, dzięki swoim właściwościom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, możemy zamówić ją na przykład przez internet.