Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu trafiła już do świadomości każdego Polaka i sporadycznie jest umniejszana. Mieszkańca Polski są świadomi, iż jakość powietrza, które codziennie wdychamy, ma spory wpływ na nasz stan fizyczny. Póki nie zostaną zastosowane efektywne rozwiązania, każdy powinien zadbać o swoje zdrowie, przykładowo poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia przydatne rezydentom wielkich aglomeracji

Im bardziej rozwinięty rejon, tym bardziej prawdopodobna groźba obecności dużej kondensacji PM2,5 i PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń płuc narażeni są głównie mieszkańcy dużych miejscowości oraz terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery pokaźne ilości tych pyłów. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużej mierze zredukować szkodliwe oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak m.in. Airdog, Cado czy Wood’s, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów, więc nie jest to obecnie coś nowego na naszym rynku. Co interesujące, poza wyłapywaniem z atmosfery pyłów, nierzadko mają one również inne dodatkowe funkcje.

Jonizacja oraz wykrywanie CO2 – inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, wobec tego bez trudu kupimy sprzęt odpowiednie do danej objętości mieszkania. Oczyszczacze są niezbyt duże, dlatego bez ograniczeń daje się przenieść je między pokojami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wychwytują one też grzyby oraz bakterie, które mogą być źródłem licznych chorób czy też reakcji uczuleniowych, jak również niebezpieczny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy w domu rześką atmosferę, a równocześnie przynosi lepszy sen. Niektóre urządzenia posiadają także sensory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.