Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Chcesz kupić nowoczesne okiennice? Zobacz tu.

Projektując aranżację domu, z reguły nie przeznacza się wiele czasu na okna. Najczęściej wybiera się standardowe aranżacje, czyli firanki oraz zasłony, które nieraz zestawiane są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Najważniejszą właściwością shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych poruszają się, tym samym można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od zachcianek mieszkańców. Wytwarza się je z drewna, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt MDF. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się przeważnie na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzą się również na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w w Europie domach spotyka się nadal okazjonalnie, ale większa część z nas z pewnością w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są często używane na terenach z gorącym klimatem, a więc w Nowej Zelandii oraz RPA.

Ozdobne okiennice typu shutters – regulacja ustawienia lameli bez stosowania linek

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters pięknie wyglądają, mają one również przydatne funkcje. Przy ich użyciu można kontrolować użycie padającego światła: latem hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepła. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo luksusowy wygląd, w wyniku czego wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Należy także zaakcentować, iż nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez wykorzystania łańcuszków, co posiadacze psotliwych psów i kotów oraz rodzice dzieci, które poplątać wystające sznurki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]