Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Sprawdź, gdzie zamówić lampę solną, wejdź na superbutelki.pl.

Niewielkie dekoracje z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z przeróżnych wycieczek po Polsce, a czasami kupujemy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rzadko aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – na ogół to po prostu ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i łatwo można je dobrać do aranżacji pomieszczenia, gdyż są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są wyjątkowe jak linie papilarne, gdyż nie ma brył kamiennych o jednakowych kształtach ani strukturze krystalizacji. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze cechują się nie obrobioną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im różnorodne kształty, przykładowo piramidy bądź sześcianu.

Lampy solne a produkcja jonów ujemnych

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom cierpiącym na na astmę czy alergię. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest przyjemne i uspokajające, stąd poleca się używanie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność lub stres, bowiem przy nich można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a większe bloki z soli stosuje się w gastronomii oraz dekoracji mieszkań.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]