Lonże dla konia – niezbędne w czasie treningu bez jeźdźca

Dowiedz się, gdzie zamówić lonżę dla konia.

Lonża dla konia to przyrząd nadzwyczaj często wykorzystywany w czasie lekcji jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże jeździeckie są dostępne w sprzedaży? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie warto je kupić?

Typy oraz przeznaczenie lonży dla konia

Lonża dla konia to dość długa linka, z reguły 5-8 metrowa, na której prowadzi się wierzchowca w czasie nauki jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z utrzymywaniem balansu w siodle, trzymaniem wodzy, dosiadem oraz łapaniem strzemion. Zwierzę prowadzi się po obwodzie koła, natomiast lonża służy do nadzorowania reakcji konia. Narzędzie to wykorzystują także artyści cyrkowi oraz woltyżerzy do doskonalenia technik i zabezpieczania przeprowadzanych ewolucji. Lonża przydaje się ponadto przy hipoterapii. Lonża dla konia może także być wykorzystywana w trakcie ćwiczeń bez dżokeja – w takiej sytuacji służy do ćwiczenia młodych koni oraz zagwarantowania im adekwatnej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na akcesoria znanych marek

Obfity wachlarz akcesoriów jeździeckich spotkasz w dobrze zaopatrzonych sklepach online, które sprzedają specjalistyczny sprzęt w atrakcyjnych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże dla konia uznanych firm – takich jak Start, Imperial Riding czy Jumptec. Interesuje Cię lonża w zielonym, błękitnym, a może pomarańczowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje ogromny asortyment produktów, które spełnią wymagania nawet najwybredniejszych dżokejów. W ofercie dostępne są artykuły wytworzone m.in. z materiału nylonowego. Lonże wyposażone są w obrotowy karabińczyk, a miękkie tworzywo jest miłe w dotyku.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]