Lampworki – szklane perły

Chcesz zamówić lampworki? Sprawdź https://www.bizutik.pl.

Z pozoru przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to specyficzny rodzaj koralików produkowanych z gorącego szkła. Niegdyś były robione w domach – szkło rozgrzewano z użyciem przerobionej lampy naftowej, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Dziś także możemy wykonać je w domu, jednak lepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Produkcja lampworków

Lampworki są robione, jak przed chwilą napisaliśmy, nad lampą. Obecnie w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem ognia topnieje, zaś to umożliwia danie mu najróżniejszych kształtów. Strużki stopionego szkła nawijane są na drut, przez co każdy paciorek ma dziurkę w samym centrum – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do wyrobu broszek lub naszyjników.

Stroje do lampworków

Barwne lampworki świetnie pasują do codziennych kreacji. Najlepiej łączą się z t-shirtami z oryginalnymi obrazkami, kolorowymi bluzami i coraz chętniej noszonymi trampkami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą atrakcyjnie prezentowały się tylko przy takich strojach – to tylko kwestia wyobraźni.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]