Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Shuttersy w sypialni. Więcej szczegółów na skyshutters.pl.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Tymczasem ten element osłony okna można użyć także w naszych domach – jest to niezwykle trwałe, a jednocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularne obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie zwiększają estetykę pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą wypełniały podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie domownicy spędzają większą część dnia, a także podejmują tu gości. Z tego powodu należy zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale również przytulne. Swoboda zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wpadającego do wnętrza, co pozwala np. na całkowite jego przyciemnienie, jeśli chcemy zobaczyć serial, bądź jego przyjemne ściemnienie, kiedy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – doskonała bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda kontroli dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innego powodu – za ich sprawą da się skutecznie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Do tego shuttersy lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdkach zasłon, a ich konserwacja jest niezmiernie łatwa i trwa zaledwie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]