Kolczyki z kamieniami – jakie wybrać?

Więcej szczegółów o kolczykach z kamieniami.

Chociaż biżuteria może obyć się bez minerałów naturalnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki lub wisiorki. Minerały są w stanie zupełnie odmienić wygląd biżuterii – inny charakter mają wszak kolczyki z kryształami, odmienny natomiast te ozdobione turkusem. Które naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużą popularnością? Jakie kamienie stosowane w warsztatach złotników są naturalne, a które są sztucznymi wyrobami? Odpowiedź może zaskoczyć – przede wszystkim osoby, które nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Kryształki Swarovskiego i kolczyki z kamieniami

Należy wspomnieć, że duża część materiałów stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wymienić cyrkonie, które produkowane są z wapnia oraz cyrkonu, zaś różne odcienie zawdzięczają tego typu dodatkom, jak cer albo nikiel. Poza nimi, kamieniami sztucznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy o wiele chętniej stosują oczywiście minerały szlachetne. Najpopularniejsze to z całą pewnością topazy, mogące przybierać barwy od błękitnych do różowych i bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są również z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie naturalnych kamieni zwykle podnosi koszty zakupu takich kolczyków. Dobrze przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to egzemplarze o wiele bardziej oryginalne, aniżeli te ze syntetycznymi kamieniami.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]