Klaser na monety – kolekcja numizmatów pod kontrolą

Potrzebujesz albumów na monety? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Kolekcjonowanie monet i banknotów to nie tylko frajda z wyszukiwania i kupna kolejnych egzemplarzy, ale także poczucie satysfakcji z ich klasyfikowania i oglądania. Kupione numizmaty winny wobec tego znaleźć się w praktycznych albumach bądź klaserach, za pomocą których łatwo będzie można je oglądać, a przy tym zabezpieczy się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Klaser numizmatyczny – atuty dodawania i odczepiania pojedynczych kart

Kolekcjonerzy monet mają rozległy wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich przetrzymywanie, niemniej jednak najbardziej popularne nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Przede wszystkim z tej przyczyny, iż umożliwiają klasyfikację numizmatów jednego rodzaju. Pamiętajmy jednakże, że wiele albumów na monety nie ma wewnątrz kart i trzeba nabywać je samodzielnie dobierając je do wielkości gromadzonych banknotów lub numizmatów. Dowolność wpinania oraz wypinania kart jest ogromnym ułatwieniem przy porządkowaniu eksponatów podług osobistego uznania – można przekładać je pomiędzy albumami bez potrzeby wyciągania pojedynczych okazów, co minimalizuje niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów lub rozdarcia banknotów. Poza tym, mając niezbyt okazałą kolekcję, w jednym albumie można ulokować monety o przeróżnych średnicach, trzeba tylko kupić strony z odpowiednimi dla nich przegródkami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, że zwykle wyglądają jak albumy ze zdjęciami rodzinnymi lub książki, przez co łatwo ukryć je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego rabusia.

Czy w klaserze numizmatycznym można trzymać dowolny typ numizmatów?

Eksperci zalecają, żeby w plastikowych stronach albumów trzymać powszechniejsze monety, które nie mają już stanu menniczego, gdyż nawet gruba powłoka z polichlorku winylu nie zapewnia numizmatom całkowitej ochrony przed oddziaływaniem powietrza i wilgoci. Unikatowe numizmaty w idealnym stanie albo te wykonane z ze złota i srebra warto najpierw zabezpieczyć przez zamknięcie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można później trzymać w albumie, jako że wielu producentów ma w asortymencie strony do klaserów, które bez trudu mieszczą w sobie monety w kapslach bądź w tekturowych holderach.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]