Kapsułki pasujące do Dolce Gusto – różnorodność aromatycznych kaw

Więcej o kapsułki Dolce Gusto zamienniki.

Ekspresy oparte na systemie Dolce Gusto na stałe wtopiły się już w krajobraz polskich kuchni. Polaków urzekła nie tylko ich fantazyjna, nowoczesna linia, ale przede wszystkim to, że dają nieograniczony dostęp do fantastycznych mieszanek kawy. Miłośnicy tego napoju z czasem uznali, iż nie chcą się ograniczać tylko do oferty jednego producenta, toteż na rynku błyskawicznie powstał powstało zapotrzebowanie na kapsułek Nescafe Dolce Gusto. Odpowiedziało na niego kilka marek, które zaczęły pomału podbijać serca pasjonatów kawy.

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Dolce Gusto?

Producenci wytwarzający zamienniki kapsułek Dolce Gusto pochodzą z różnorodnych europejskich krajów, w tym też z Polski. Oczywiście, kiedy myślimy o wybornej kawie od razu przed oczami mamy śródziemnomorską kawiarnię, w której podawane jest aromatyczne espresso. Nie dziwi zatem, że największy wybór kapsułek kompatybilnych z Dolce Gusto posiada firma Italian Coffee, oferująca kawy będące mieszanką arabiki i robusty, jak również kawy składające się tylko ze szlachetnej arabiki. W jej ofercie znajdziemy delikatną i łagodną Cremosę, mocną i wyrazistą Ristretto, espresso Vigoroso i Cortado z kremową pianką oraz wywodzące się z ekologicznych plantacji Arabica Bio. Italian Coffee przygotował też własne cappuccino (Capucci), gorzką ale subtelną kawę o smaku włoskiego likieru Amaretto (Amaret), połączenie kawy i czekolady (Mokacci) oraz czekoladę na gorąco (Chocolat). Inni europejscy producenci kapsułek w tym systemie to między innymi portugalska firma Torrie, który oferuje pyszną czekoladę na gorąco i hiszpańska Mushu Coffee. Ta ostatnia nie licząc czekolady, produkuje także aromatyczną czarną kawę Intenso o mocnym smaku, jak również dwie jej dwie jej odmiany z dodatkiem mleka – Con Leche, z którego można przyrządzić napój o pojemności 120 ml, i Cortado – kawę o objętości 40 ml.

Ile kosztują zamienniki kapsułek Dolce Gusto?

Kapsułki pasujące do Dolce Gusto oferowane są w sklepach w niewielkich opakowaniach, zawierających dziesięć lub szesnaście porcji. Ich cena w sklepach internetowych jest zazwyczaj o kilkanaście procent niższa, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości kawą już za nieco ponad 1zł. Kapsułki są kompatybilne z większością dostępnych na rynku ekspresów pracujących na systemie Dolce Gusto. Jeżeli jednak mamy pytania, czy na pewno ich użycie nie wpłynie źle na nasz sprzęt, spytajmy o to sprzedawcę lub poszukajmy na stronie sklepu wykazu ekspresów zgodnych z kapsułkami z kawą, które chcemy kupić.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]