Świeczniki solne

Jakie właściwości lecznicze posiadają świeczniki solne?

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jakkolwiek czy jesteś przekonany, że podobne właściwości posiadają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach oraz kolorach oraz sprawdzają się świetnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta wyjątkowa sól cechuje się różanym odcieniem, jaki dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest nietuzinkowy, inaczej posiada osobisty charakter.

Jak działają świeczniki solne?

Świeczniki solne tworzą piękny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy miłą atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak kurz, drobnoustroje lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – atrybuty lecznicze

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują również, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta lub gabinet. Należałoby jednak nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Lokalizacja firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]