Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Zamów sztylpy skórzane

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są zalecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]