Duży wybór srebrnych wisiorków

Zamów srebrne wisiorki

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest plastyczne, świetnie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebrnej biżuterii okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania bezwzględnie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten źle znosi też styczność z wilgocią oraz ciepłem, które mogą sprawić, że straci kolory lub się odkształci. Przed schowaniem do kuferka paru ozdób, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką szmatką albo włożyć do plastikowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.