Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Zamów pierścionki zaręczynowe Kraków

Gdy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Przedtem jednakże następuje ta długo wyczekiwany przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Podarowanie kobiecie pierścienia to nader stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają postać koła, które reprezentuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, że od owego palca prowadzi żyła prowadząca bezpośrednio do serca, tytułowana “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, że zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Pierwotnie sporządzano je z łodyg konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Drogimi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano tylko wówczas, kiedy mężowie pragnęli pokazać swoją pełną ufność do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną oraz złotem, jednak surowce te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich tworzenia dopiero od kilku stuleci, natomiast znaczący przyrost ich popularności można odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Oczywiście pożądana biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z ogromnym diamentem, jednakże możliwości dowolnego łączenia przeróżnych kamieni oraz metali są szerokie. Nie licząc diamentów stosuje się rubin, szmaragd czy tanzanit. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, jak również drewno, niemniej jednak w dalszym ciągu na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i różnych typów złota (białego, żółtego i różowego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przekonanie, iż mężczyzna powinien zapłacić na niego minimum dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych czynników: liczby karatów, wykorzystanego kamienia, materiału czy designu, toteż każdy znajdzie ładny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem uczucia i zaangażowania, zatem jego cena ma drugoplanowe znaczenie. Ważne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]