srebrna biżuteria z turkusem

Biżuteria z turkusem – kiedy warto założyć?

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych minerałów wydobywanych na świecie. Nic więc zaskakującego, iż chętnie sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu klientów symbolem ekskluzywności. Produkowane bywają z niego broszki, wisiorki i klipsy, które świetnie komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na barwę turkusu w szczególnym stopniu wpływa kraj jego pochodzenia – między innymi kamienie importowane z Iranu są błękitne, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza wyglądem?

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na wyjątkowe względy estetyczne. Według niektórych okazuje się wszak amuletem, który chroni właściciela przed pechem. Niewątpliwie w ogromnej mierze stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, kiedy mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez klientów, dla których ważne są tego rodzaju kwestie – po prostu doskonale wygląda.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, zatem powinniśmy o nią właściwie zadbać. W szczególności powinniśmy zdejmować ją zawsze, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wówczas o uszkodzenia. Warto także zdejmować ją przed kąpielą, bowiem żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na turkus. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w pudełku wyłożonym delikatną szmatką – unikniemy tak rys.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]