Biżuteria z ametystami

Znajdź biżuterię z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, np.: Australii i Kenii. Ze względu na swoją wyjątkową purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własny pogląd.