Biegasz lub ćwiczysz regularnie? Zaopatrz się w buty sportowe!

Dowiedz się więcej o obuwiu sportowym na sklep-hummel.pl.

Systematyczne bieganie, ćwiczenia w klubie fitness czy uczestnictwo w grach drużynowych są argumentem, by właściwie zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie można przez długi okres podejmować się w normalnym obuwiu, zatem tak istotne jest zakładanie butów sportowych.

Obuwie sportowe – osłona stopy przed ewentualnymi kontuzjami

Większość z ludzi kojarzy buty sportowe głównie z komfortem ich noszenia oraz atrakcyjnym designem. Nie dostrzegamy ich szczególnych cech, jednakże instynktowne wiemy, iż stopy czują się w takich butach najlepiej. Właśnie dlatego buty sportowe chętnie używamy również w czasie pracy, najczęściej, jeśli wykonujemy zawód, w którym przez długie godziny chodzi się albo stoi – zauważamy je na nogach pielęgniarek, wykładowców i pracowników sklepów. Tymczasem w przypadku sportowców korzystanie z butów opracowanych do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko zdobywanie lepszych rezultatów, ale również zredukowanie ryzyka możliwych urazów. Spody obuwia do tenisa są przystosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, buty do koszykówki chronią kostkę oraz goleń graczy od ewentualnych kontuzji podczas skoków, korki do piłki nożnej dają graczom przyczepność i pozwalają na natychmiastową zmianę kierunku biegu tak na trawie, jak i sztucznej pokrywie boiska, podobnie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia poruszanie się po parkiecie. Obuwie sportowe jest tym samym lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Kiedy trzeba wymienić buty sportowe?

Jeżeli dla konkretnej dziedziny sportowej produkuje się specjalne buty, nie powinno się zastępować ich zwykłymi trampkami. Nawet tak prosta czynność jak jogging w tanim obuwiu z marketu w szeregu przypadków prowadzi do kontuzji. Nie należy także oszczędzać na butach sportowych – na jego wysoki koszt mają wpływ dekady spędzone przez firmy nad studiami nad mechaniką danej dyscypliny sportowej oraz doskonalenie technologii produkcji takich butów. Buty uszkodzone bądź noszące wyraźne oznaki zużycia, zalecamy tak szybko jak to możliwe wymienić na nowe, bo z pewnością nie spełnią one już swoich zadań, co również może przyczynić się do urazów w trakcie treningu.

Lokalizacja firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]