Zabiegi korekcji wzroku – leczenie presbiopii

Tu uzyskasz szczegółowe informacje o leczeniu presbiopii.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów związanych bezpośrednio ze starością. Jej przejawem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co tak naprawdę przeszkadza w rozwiązywaniu krzyżówek, użyciu laptopa czy telefonu komórkowego, czytaniu książek oraz podejmowaniu szeregu powszednich aktywności. Starczowzroczność jest wynikiem zachwiania zdolności oka do akomodacji albo jej całkowitej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie okularów, niemniej jednak powoduje to pewne trudności. Szkła do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, natomiast modele progresywne przeważnie nie są tanie. Idealnym wyjściem może być więc pozbycie się presbiopii w trakcie zabiegu.

Korekcja starczowzroczności – realizuj bez przeszkód proste czynności

Jak już wspomnieliśmy, leczenie starczowzroczności pozwala uchronić się od licznych komplikacji przy podejmowaniu się niezbędnych, najprostszych czynności. Jednostki dotknięte tym schorzeniem (wypada zaznaczyć, iż często pierwsze symptomy starczowzroczności pojawiają się niedługo czterdziestce) mają problemy z pisaniem czy korzystaniem z komputera, jak również dokonywaniem zakupów (wręcz uniemożliwia przeczytanie opisu produktu) bądź podróżami komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem rozkładów jazdy). Prócz tego, odwrotnie do miopii, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Nie należy też zapominać, że wada ta się nieustająco zwiększa, a każde następujące 2 lata lata przynoszą zazwyczaj pogorszenie widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie metody są możliwe?

Oprócz korekty za pomocą szkieł korekcyjnych, dostępne jest również leczenie presbiopii z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są też drogą ku temu, aby w czasie pojedynczego zabiegu całkiem wyeliminować wadę w obu oczach.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]