W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Terapia małżeńska UK - odszukaj specjalistów, którzy Ci pomogą.

Każda para może napotkać rozmaite problemy. Na szczęście teraz można się z nimi uporać naprawdę skutecznie. Idealnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez psychoterapeutę posiadającego niezbędne doświadczenie i kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może okazać się pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z przeróżnymi problemami. Specjalista pomaga pokonać kryzysy związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w przypadku nałogów, chociaż tutaj często konieczne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie problemów zdrowotnych małżonków czy członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, kiedy między żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomaga także przezwyciężyć problemy i zacieśnić partnerstwo. Lepsza staje się komunikacja między małżonkami – dzięku czemu ich związek rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale też oferowanie czegoś od siebie. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn , które legły u podstaw małżeńskich trudności. Pary, które odbyły terapię małżeńską mają wiedzę niezbędną do tego, żeby skutecznie pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że aktualnie bez problemu można spotkać polskiego psychologa także na terenie UK. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia proces terapii i podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Też na emigracji można zawalczyć o własny związek, który w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi trudnościami. Trzeba pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wejść na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Lokalizacja firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339