Modelowanie rogówki metodą ortokorekcji – co warto o tym wiedzieć?

Skieruj się tu, jeśli szukasz więcej informacji o ortokorekcji.

Czy można się uniknąć zakładania okularów przy krótkowzroczności?? Okazuje się, że przy nieznacznej wadzie wzroku okulary mogą okazać się zbyteczne, o ile postanowimy wypróbować ortokorekcję.

Ortokorekcja jako alternatywa dla laserowego leczenia krótkowzroczności

Krótkowzroczność i astygmatyzm to kłopotliwe wady wzroku, które potrafią dostrzegalnie obniżyć jakość życia. Da się je wyeliminować przy użyciu lasera, niemniej jednak wiele osób rezygnuje z takiego zabiegu z lęku przed ingerencją lasera albo po prostu ze względów finansowych. Nie znaczy to natomiast, iż są one nieodwołalnie skazane na zakładanie okularów i doświadczanie nieustannego pogłębiania się wady wzroku. Krótkowzroczność da się skorygować i wstrzymać jej postęp przy użyciu ortokorekcji – bezpiecznej, niechirurgicznej, a – co najważniejsze – skutecznej procedury polegającej na modelowaniu krzywizny rogówki w trakcie snu. Jak to działa? Gdy osoba, która włożyła specjalne szkła ortokorekcyjne śpi, soczewki ortokorekcyjne wpływają na nabłonek rogówki, zmieniając jej krzywiznę przez właściwe jej wypłaszczenie i tym samym niwelują przyczynę wady wzroku. Działanie ortosoczewek jest odczuwalne nieraz już po jednej nocy od ich pierwszego zastosowania. Należy jednak podkreślić, że rezultat nie jest permanentny jak w przypadku laserowej korekcji wzroku. Efekt podtrzymuje się tylko przy systematycznym korzystaniu z ortosoczewek i, oczywiście, restrykcyjnym stosowaniu się do wskazówek optometrysty, ponieważ w przeciwnym razie mogą pojawić się powikłania. Modelowanie kształtu rogówki metodą ortokorekcji jest kompletnie odwracalne – po rezygnacji z noszenia szkieł ortokorekcyjnych rogówka powraca po pewnym czasie do swego poprzedniego kształtu.

Czy dzieci mogą poddać się ortokorekcji?

Krótkowzroczność to wada, której doświadczają osoby w różnym wieku, również kilkulatkowie. Na szczęście soczewki ortokorekcyjne mogą zakładać dzieci powyżej 7 lat, dzięki czemu każdego dnia mogą radować się niczym nieograniczoną aktywnością, zupełnie jak ich koledzy bez wad wzroku. Trzeba jednakże pamiętać, iż ortokorekcja jest niemożliwa przy wadzie głębszej niż -8 dioptrii. Krzywizna rogówki każdego człowieka jest inna, w związku z tym soczewki używane w tej metodzie są dobierane indywidualnie, po szczegółowym badaniu wzroku oraz wykonaniu topografii rogówki pacjenta. Znanych jest kilka przeciwwskazań do poddania się ortokorekcji, to między innymi zapalenie oka oraz stożek rogówki.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]