Korekcja wad wzroku – jakie zabiegi przeprowadzają optometryści?

Na voigtklinikaoka.pl przeczytasz wszystko, co warto wiedzieć o femtoLasik Kraków.

Korekcja laserowa wzroku to aktualnie najpopularniejsza forma korekty presbiopii, astygmatyzmu, krótkowzroczności i nadwzroczności, jednakże mało osób ma świadomość, iż zabiegi te są realizowane przy pomocy różnorodnych technik.

Metoda FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezpieczna i bezbolesna technika korekty wzroku

FemtoLASIK (nierzadko zwany także All-Laser-LASIK) to całkiem bezpieczna, nie wywołująca bólu, a jednocześnie, a zarazem bezinwazyjna metoda korekcji takich wad jak dalekowzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii) oraz w indywidualnych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – wykwalifikowany optometrysta jest w stanie przeprowadzić go w około 20 minut. Plusem tego zabiegu jest to, że pacjentom dość szybko wraca ostrość wzroku – praktycznie w ciągu doby po zabiegu może wznowić swoje codzienne obowiązki. Zabieg przebiega w dwóch fazach i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się za pomocą skalpela. W trakcie zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy użyciu lasera femtosekundowego rozdziela się płatek rogówki o grubości mniej więcej 0,1 mm, a w kolejnym etapie przeprowadza się modelowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

Pewnym wariantem metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest indywidualna dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu optometrysta sporządza topografię rogówki i na jej podstawie koduje wszystkie ruchy lasera. Ten wariant zabiegu wykonuje się u pacjentów z hyperopią i astygmatyzmem, których rogówka cechuje się nieszablonowym kształtem.

Metody LASEK i EBK

Nie tak popularne metody korekty wzroku to przykładowo:
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z przeróżnych względów nie można zastosować zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki ściągany jest alkoholem, a nie laserem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki zdejmuje się nabłonek (odbudowuje się on później samoistnie), a w następnym kroku formuje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK określana jest zabiegiem powierzchniowym, gdyż nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednakże zastosować tylko do korekcji mniejszych wad wzroku.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]