leczenie amd kraków, laser 2rt, terapia 2rt

Jak przebiega zabieg 2RT?

Choroba AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które dotyka starszych ludzi i zdecydowanie obniża jakość widzenia. Dzisiaj specjalistyczne kliniki oferują nowoczesne metody korekty wzroku tej przypadłości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia wcześniejszej sprawności.

Kto przeważnie choruje na AMD?

Plamka żółta to część siatkówki oka znamionująca się najwyższym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to za jej sprawą widzimy ostro. AMD jest chorobą, która manifestuje się poprzez pogorszenie ostrości wzroku i zaburzenie obrazu. Wyróżniamy postać mokrą oraz suchą tej dolegliwości. Ze starczym wyrodnieniem plamki żółtej borykają się głównie osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, a etiologia schorzenia nie została wciąż w pełni zidentyfikowana. Przypuszcza się jednakże, iż za AMD odpowiada niezdrowy tryb życia – jak np. długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, nadwaga czy uzależnienie od papierosów. Wpływ mogą mieć też uwarunkowania genetyczne oraz różne schorzenia występujące jednocześnie, takie jak hiperglikemia bądź hipertonia. Dzisiejsza medycyna wypracowała jednakże techniki, które efektywnie leczą tę choroba. Leczenie AMD przeprowadza się za pomocą zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne efekty w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.

Leczenie plamki żółtej – czy jest inwazyje?

Laser nanosekundowy oddziałuje na starzejące się komórki oka jednocześnie nie naruszając fotoreceptorów siatkówki. Terapia ta jest bezpieczna co sprawia, iż może być przeprowadzana u rozmaitych grup pacjentów zagrożonych wadą albo utratą wzroku. Technika laserowa mobilizuje komórki do regeneracji i powstrzymuje zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne dla pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu jest podawane znieczulenie miejscowe, a sama praca lasera trwa zaledwie parę minut.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]