Bezpieczne wybielanie zębów

Mocne i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – nie tylko domowe środki wybielające

Mycie zębów po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (żele, paski, soda oczyszczona), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są teraz najchętniej wybierane? Dentyści szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne efekty już po kilku sesjach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu uzębienia. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego szablonu oznacza się kolor zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście tonów, rezultaty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej ok. 7 dni. Osobom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.