Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest miłym zagadnieniem. Dziś zaś, stosując nowoczesne sprzęty i – przede wszystkim – skuteczne środki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, iż leczenie okaże się w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe jest potrzebne za każdym razem, jeżeli rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich sprzętów, dzięki czemu stomatolog jest w stanie dostać się do głęboko zlokalizowanych partii uzębienia. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, często naprawdę zaawansowanych technicznie narzędzi. Których?

Sprzęt do leczenia kanałowego

Oprócz sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując prawie całkowicie niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie również sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji umożliwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze stosują także odpowiednie narzędzia, jakie umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie kuracji i polepszenie samopoczucia pacjenta.

Refundowane leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, że nie zawsze jest ono refundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 lat. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast pełnopłatne. Jeśli będzie ono potrzebne, dobrze udać się do dentysty posługującego się odpowiednimi akcesoriami i zawczasu sprawdzić, co o leczeniu u niego dotychczasowi klienci piszą w sieci.