Badania psychologiczne operatorów

Zamów badania operatorów Kęty.

Są potrzebne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy określona osoba jest wstanie podjąć pracę jako operator widlaka oraz innej maszyny. Choć sporo badanych się ich boi, jeśli nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich przejście nie powinno przyprawić nam jakichkolwiek kłopotów. Jak zatem przebiegają badania operatorów pojazdów? Na co powinniśmy się przygotować?

Jak zaczynają się badania operatorów?

Na otwierającym etapie badania przyszły operator uzupełnia stworzony przez specjalistę formularz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w rozmaitych, czasem ekstremalnych sytuacjach. Po sprawdzeniu kwestionariusza kandydataubiegającego się o uprawnienia, prowadzący będzie w stanie stwierdzić, jak dobrze reaguje na stres oraz zbadać jego sprawność intelektualną i umiejętności interpersonalne. Treść formularza zależy od tego, jaką profesję wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów często powoduje duży stres, ale jej zaliczenie rzadko jest niewykonalne.

Badania operatorów – przyrządy

Kolejna część badania operatorów odbywa się z użyciem specjalnie opracowanych urządzeń. Kolejne zadania sprawdzają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Powinniśmy pamiętać, że niekiedy ten element badań może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy kandydat w rozmowie nie będzie krył nie najlepszego samopoczucia lub badanie udowodni, że przed odwiedzeniem poradni wypił alkohol. Zaplanowane działanie może być wtedy odłożone na inny termin lub – gdy powodem okaże się alkohol – także odwołane.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]