Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Na http://bit.ly/2NdxxH3 znajdziesz więcej informacji o magnetoterapie aparat.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się przeróżne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza też obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na spore rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko stosowany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy również modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]