Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Odwiedź wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/, żeby uzyskać informację, jak poradzić sobie z wirusem na stronie internetowej

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak modnym CMS-em, iż ilość witryn oraz sklepów działających z jego użyciem szacuje się w tej chwili na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony postawione na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania witryny malware, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Obrazy na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? Ze strony wysyłane są wiadomości-śmieci? Na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest niemożliwe? To raptem kilka z potencjalnych objawów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich przypadkach niezbędne jest ekspresowe działanie, aby znaleźć powód infekcji i przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców należy powierzyć fachowcom od tego typu zadań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa często przekracza kwalifikacje osób, które codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – wnikliwe sprawdzenie baz danych i plików strony

Spece podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych przeprowadzają dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie motywów i wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. W czasie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące ryzyko ponownej ataków. Jeżeli długookresowe zainfekowanie mogło spowodować włączenie strony do spisu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a eksperci podejmują także niezbędne działania w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Eliminacja wszelkich następstw zainfekowania nie jest gwarancją, iż analogiczny kazus nie nastąpi w przyszłości, toteż istotne jest regularne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]