Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich parametrów nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do magazynowania dużych ilości gotowych preparatów. Wymienione wyżej cechy powodują, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest też świetnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki nierdzewne dla sektorze spożywczym

Zbiorniki nierdzewne są często używane w rozlicznych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W browarach, gorzelniach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego stopu. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na takich zasobnikach nie powstaje nalot, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami lub bakteriami.