odbiór starych mebli, utylizacja starych mebli Kraków

Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Większość z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których z przeróżnych powodów nie chcemy wyrzucić. Zazwyczaj przenosimy je do piwnicy, na strych lub do komórki lokatorskiej, by nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Problem jednakże w tym, iż po kilku latach również w tych schowkach robi się tak ciasno, iż codzienne korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, by pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczony dom. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z mieszkania, piwnicy i poddasza.

Zleć odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych odpadów

Odpady takie jak stare meble, połamane panele podłogowe lub ścienne, sprzęt AGD i RTV czy fragmenty stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli musimy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego samochodu. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są zwykle w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie rupieci o znacznej objętości. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on również o legalny recykling zebranych odpadów. Podmioty wypożyczające kontenery często świadczą także fachowe wsparcie przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne pozyskanie materiału

Jeżeli stare meble będą oddane do PSZOK-u lub firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, nie będą spopielone ani nie trafią na składowisko. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu ich wedle tworzywa, z jakiego były wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później służą do produkcji nowych garderób, stołów albo regałów.

Lokalizacja firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]