Niezbędne badania wysokościowe

Badania wysokościowe Bielsko - usługi dostosowane do waszych potrzeb.

Za pracę na wysokości uznaje się pracę wykonywaną na wysokości przekraczającej 3 metry ponad podłogą bądź ziemią. Dotyczy to zatem prac głównie budowlanych, ale także pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków i osoby reprezentujące wiele innych zawodów. Jak przebiegają takie badania?

Zakres badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo że zgodnie z przepisami BHP powinna być wykonywana z używaniem odpowiednich akcesoriów, nie należy do bezpiecznych, dlatego badania wysokościowe mają na celu wyeliminowanie z niej osób, dla których może być groźna. Pracy tego typu nie powinny wykonywać osoby mające tendencje do zawrotów głowy, cierpiące na kłopoty z równowagą bądź mające problemy ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi zatem pełna diagnostyka z zakresu neurologii, okulistyki i laryngologii (co ma wykryć kłopoty z równowagą i błędnikiem). Badania wykonuje się poddając badanego nieskomplikowanym testom przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń. Podczas badań można również wykryć kłopoty do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokościach, poddanie się im jest więc szczególnie istotne. Nie należy obawiać się, iż konieczne będzie poświęcenie na te badania dużo czasu, gdyż istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak często je przeprowadzać?

Badania wysokościowe należy zrobić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie jest to jednorazowy obowiązek. Pamiętając, iż w czasie wykonywania pracy mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, iż tak nakazuje prawo, badaniom tego rodzaju trzeba poddawać się co 2-3 lata. Osoby, które mają więcej niż pięćdziesiąt lat, są zobowiązani natomiast przeprowadzać je rokrocznie.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]