Jak przygotować chrzciny dziecka?

Poznaj dalsze szczegóły o lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą ważną rodzinną okolicznością związaną z ich nowo narodzoną pociechą, dlatego też starają się, aby wszystko tego dnia było doskonałe. Planowanie chrzcin może być jednakże wyzwaniem, zwłaszcza jeśli na chrzcie ma pojawić się liczna grupa bliskich i przyjaciół. Niżej przeczytasz kilka porad, które pomogą ci w tym procesie.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na precyzyjne zaplanowanie chrztu

Dawniej sakrament chrzcin odbywał się wkrótce po urodzeniu malucha, nierzadko nawet w dniu połogu, ze względu na wysoką śmiertelność noworodków. Z czasem chrzciny przekształciły się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższych pociechy, skutkiem tego są planowane na ogół 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to dogłębne przemyślenie głównych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, jak również kościoła, w którym odbędzie się uroczystość. Wybierając w parafii termin sakramentu polecamy uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie zaproszonych gości, a także zamówienie dla nich posiłków i noclegu, gdy będą podróżować do nas z przeróżnych zakątków Polski. W przesłanych zaproszeniach warto dodać prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojej obecności, co jest nieodzowne do obliczenia jaką liczbę osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się również zawiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście najczęściej kupują zabawki, lecz rodzicom przydadzą się znacznie bardziej użyteczne podarki, jak choćby fotelik do auta, zestaw ubrań lub kocyki dla dziecka.

Lokal na chrzciny czy przyjęcie w domu – na co się zdecydować?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny planowano zazwyczaj w domu rodziców malucha, dlatego nie każdy uczestnik obrzędu w świątyni był zapraszany na odświętną imprezę. Dzisiaj wspólny obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców jest już normą. Analizując oferty lokali, gdzie można zorganizować chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią bajecznie przystrojone miejsce, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu korespondujące z charakterem wydarzenia oraz który zagwarantuje biegłą obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia wyznaczona jest na lato, radzimy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni goście imprezy zamiast siedzieć przy stoliku mogą szaleć na dworze, a rodzina albo fotograf wykona śliczne zdjęcia. Istotny jest także taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego był wygodny, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do domu czy wynajętego hotelu.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]