Implantologia – co warto wiedzieć?

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły zęby, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie jest to jednak trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale także posiadają sporo innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc napisać kilka słów o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Na czym opiera się implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie czasu gojenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu musi stosować chłodne okłady, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać napojów wyskokowych, bardzo ciepłych dań i papierosów. Istotne jest też wykorzystywanie specjalnych płukanek, które likwidują dyskomfort oraz obrzęk.

Implantologia – jak wybrać lekarza

Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – z tego powodu bardzo ważne okazuje się to, by wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym stażem oraz korzystnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno trafimy na ważne wskazówki.