Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Sprzątanie piwnicy albo strychu, prace w ogrodzie, budowa lub przebudowa domu, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są spore ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, gdy nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najodpowiedniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa zapewnia klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie mogą zapewnić przewozu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest również niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. Zimą to również najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, parkingów, boisk czy trawników.