Chirurg stomatolog przywróci piękny uśmiech

Nie każde schorzenia jamy ustnej można wyleczyć tradycyjnymi technikami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w przypadku potrzeby wstawienia implantów czy koron, uszkodzonych kości, znacznych uszkodzeń uzębienia i chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju owrzodzeń bądź nowotworów. Które techniki bywają zatem stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, by zabiegi były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków lub pacjentów po wypadkach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów lub narośli – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Warto więc powiedzieć parę zdań na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma też nastrój w gabinecie i podejście stomatologa do pacjentów – sporo powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych klientów, a te wyszukamy między innymi w internecie bądź w gronie znajomych.