Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Chcesz zlecić catering świąteczny w Krakowie? Kliknij tu.

Koniec grudnia to okres, który spędza się najczęściej wraz z rodziną, ale spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. Nieraz pracownicy firmy organizują je swoimi siłami, własnoręcznie przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednak w sporych zakładach pracy ten sposób działania często nie jest skuteczny. Żeby zatem pomóc sobie przy organizacji firmowych obiadów bożonarodzeniowych, dużych, jak i tych mniejszych, warto skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Tradycyjne świąteczne przysmaki – co oferuje catering świąteczny?

Niewątpliwie na wigilijnym stole musi być podanych jak najwięcej typowych świątecznych potraw. To przede wszystkim ryby, np. chrupki filet z pstrąga czy też karpia oraz zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach również zupa rybna. Nie powinno brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które z reguły serwowane są wraz z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez przekąsek na chłodno, np. bez sałatki jarzynowej czy śledzia w śmietanie. Wypada również zadbać o smakowity frykas na koniec spotkania. Na stół wigilijny rekomendujemy makowiec, kutię z miodem lub lekki sernik.

Catering świąteczny w firmie – dobierz potrawy, które wszystkim smakują

Planowanie świątecznego spotkania w firmie powinno się rozpocząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Trzeba określić termin spotkania oraz dostosować go do planów urlopów zatrudnionych. Pozwala to dokładniej obliczyć prawdopodobną liczbę gości imprezy, a w efekcie pomoże zamówić optymalną liczbę porcji. Warto porozmawiać z zatrudnionymi o menu i razem zamówić te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Istotne jest także to, aby mieć wiedzę czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które znajdują się w wypiekach, albo są w załodze firmy osoby, które nie spożywają ryb oraz mięsa. Dla tych osób należy zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednakże nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Lokalizacja firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]