Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Złóż wizytę w biurze rachunkowym Katowice - tu skorzystasz z pomocy specjalistów.

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią odpowiednio zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli wielu czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Zalety korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Kiedy powierzymy budżet firmy ekspertom, zyskamy gwarancję, że następstwem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy i pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami samemu, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto też wspomnieć o komforcie, jaki dają takie usługi. Dziś nie trzeba już regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się wyłącznie kosztami usług – dziwnie niskie ceny usług nierzadko zwiastują ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy mają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]