Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Dowiedz się więcej o sztabce złota na goldbroker.pl.

Zakładanie lokat lub po prostu gromadzenie środków pieniężnych na koncie nie jest już tak rentowne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i ogólne zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia sprawiły, że szukamy rozwiązań, które umożliwią naszym pieniądzom zapewniać za jakiś czas dodatkowy zysk. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz zagorzalszych sympatyków zdobywają metale inwestycyjne, a szczególnie – sztabki złota.

Sztabki złota to inwestycja na wiele lat

Z góry trzeba wyraźnie zaznaczyć, iż inwestycja finansów w złoto w sztabkach to inwestycja na lata. Złoto najczęściej opiera się słabszym i silniejszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a nawet niepewność ekonomiczna i polityczna często podnosi jego cenę. Naturalnie, można odnotować wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres łatwo można zauważyć, iż z czasem idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu ogólnie się nie zmienia. Kiedyś służył on jako uniwersalna waluta, dzisiaj jest wykorzystywany w elektronice,medycynie czy przemyśle chemicznym, jak również – nadal na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, że pozyskiwanie złota jest nieprzerwane i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu użytego między innymi podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak radia CB czy też piloty do telewizorów) jest nieraz nierentowny, stąd zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, iż w przyszłości trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złote sztabki – kogo stać na taką lokatę?

Słysząc o inwestycji pieniędzy w sztabki złota większa część osób z miejsca oszacuje, iż to nie dla nich, z powodu ogromny koszt. Jednakże złote sztabki są odlewane w licznych wagach, więc w zasadzie każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te drobne sztabki są wręcz perfekcyjne jako prezent. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający większe środki finansowe nierzadko zamawiają się na cięższe sztabki złota o wadze 20 g, 250 g, a także 1 kg. Trzeba jednakże pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się rozłupać kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto po zauważalnie niższej cenie. Stąd powinno się zamawiać złoto w sztabkach o rozmaitym ciężarze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na równe kawałki.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]