Mass collect i możliwości jakie daje

Na flobo.io/mass-collect/ przeczytasz odpowiedź na pytanie, na czym polega mass collect.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji masowych płatności. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Funkcja mass collect jest właściwie niesłychanie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich ID. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest szeroka grupa kontrahentów, a więc przykładowo w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach, a także wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni wpłatę (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty czy też tradycyjny przelew). Korzystanie z mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem wpłat niż podczas księgowania ręcznego, a zarazem wyeliminowaniem możliwych omyłek nieraz przytrafiających w czasie tej czynności.

Mass collect także dla podmiotów obsługujących poniżej stu faktur

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (mają ją między innymi PM Bank i ING Bank Śląski) warto rozważyć jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc wystawia poniżej stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie kontrolowanie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co z czasem skutkuje wzrostem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]