Kredyt gotówkowy – jaka wysokość?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, bo możemy pożyczyć w ten sposób nawet nieduże kwoty – w niektórych bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także stać się formą sfinansowania większych wydatków, ponieważ zazwyczaj jego największa suma to nawet 100 tysięcy PLN, ale klienci o najwyższych dochodach – między innymi prawnicy – są w stanie uzyskać aż pół miliona złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do nawet 16 procent. Co poza tym warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego warto?

Jak można wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, który przedkładamy jest szybko analizowany, dzięki czemu fundusze trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, zaś dzięki niedużym wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego również osoby z niedużymi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie udzielony wszystkim, bo podobnie jak przy innych rodzajach pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów RTV, jak i pojazdu czy sfinansowanie zagranicznego urlopu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, należy uświadomić sobie, że łatwo wtedy o błędy, których efektem są najczęściej ogromne finansowe kłopoty. Dlatego skorzystanie z danej oferty powinniśmy starannie przeanalizować, porównując tak odsetki, jak i pozostałe koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem na pewno będą zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie oddać go bez poważnych problemów.