Kantor internetowy – o wymianie waluty online

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak korzystnej oferty wymiany walut przez internet!

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w najbliższym oddziale banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie przekształcającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez przymusu opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego właśnie utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jak działa kantor wymiany walut przez internet?

Działanie kantoru online jest tak samo proste jak fizycznego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane pobierane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z poprzedniego dnia. Następnym i bardzo istotnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne oraz banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory online proponują także kilka pomocnych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku) lub w ustalonym przez użytkownika dniu.

Doceniasz komfort w rozporządzaniu pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla osób ceniących sobie wygodę i znaczną autonomię w dysponowaniu własnymi środkami finansowymi. Korzystają z nich również osoby zatrudnione lub uczące się poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.