Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Szukasz deski panelowej? Sprawdź https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka chwil, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Warto pamiętać również o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – trzeba poczekać dwie doby, aż pozbędą się nagromadzonej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna wskazówka – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Bezpośrednio rozpakowaniu, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem potem trudniej będzie je zwrócić. Zadbaj również o temperaturę podłoża, która musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Panele podłogowe muszą pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w domu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zakrycia świetnie nadają się listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]